//
Konu Bilgileri Kısayollar
Konu Başlığı AİLEDE SEVGİ VE SAYGI
Cevaplar 0
Sonraki Sonraki Konu
Görüntüleyenler0 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Görüntülenme 2672
Önceki Önceki Konu

Gönderen Konu: AİLEDE SEVGİ VE SAYGI  (Okunma sayısı 2672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Musa Karataş

  • Yönetici
  • Profesör Lapalı
  • ****
  • İleti: 980
AİLEDE SEVGİ VE SAYGI
« : Mart 29, 2009, 02:45:39 pm »

          Toplumun temel birimi ailedir.Başta eşler olmak üzere aile içindeki tüm bireyler birbirine karşı saygı ve sevgi göstermelidir.Ailede oluşan bu sevgi, zamanla toplumun her kesimine yayılacak ve sonuçta hem ailede hem de toplumda huzur ve mutluluk hakim olacaktır.
Aralarında sevgi ve merhamet var edilen (Rum,30/21) eşlerin, birbirlerine karşı hak ve sorumlulukları vardır. Bu hak ve sorumluluklar eksizlik olarak yerine getirildiği takdirde aile ocağı mutluluk ve neşe kaynağı olacaktır.
          İmanı en olgun ve ahlakı en güzel olanınız eşlerine en güzel davrananınızdır (Tirmizi,”Rada”,11)  buyuran Peygamberimiz, eşler arasında karşılıklı sevgi ve saygıya dikkatlimizi çekmektedir.
Eşler yuvada mutluluğu sağlamak için gerekli fedakarlığı göstermeli, birbirlerine karşı saygı ve sevgi göstererek çocuklarına da örnek olmalıdır. Çocuklar da anne-babalarına saygı göstermeli, kendi sorumlulukları yerine getirmelidir.
          Şu halde ailede huzuru ve mutluluğu sağlamak için sevgi ve saygı şarttır. Aile bireyleri arasındaki sevgi, saygı ve bağlılık da tek taraflı değil karşılıklı olmalıdır.

HÜSAMETTİN KARATAŞ 


AİLEDE SEVGİ VE SAYGI Konusuna Ait Benzer Konular

ÇOCUKLARIMIZI SEVGİ ORTAMINDA YETİŞTİRMEK
             İnsanlar arasındaki en güçlü bağ sevgi bağıdır. Bu itibarla çocuklarımıza karşı duyduğumuz sevgi ve merhamet duygus... Devamı...

Gösterim: 394 - Yanıt: 1 - Başlatan:Musa Karataş